ZS2
R2, S2

Zmiana obowiązuje od 15 lipca 2019 (poniedziałek) do 31 sierpnia 2019 (sobota)

Prace torowe na linii kolejowej nr 2 w rejonie stacji Warszawa Rembertów

Ostatnia aktualizacja 20 sierpnia 2019

W związku z kolejnym etapem prac modernizacyjnych na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Rembertów od 24 sierpnia do 31 sierpnia 2019 nastąpi zmiana organizacji ruchu pociągów na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Rembertów – Sulejówek Miłosna.

Przywrócona zostanie część pociągów Kolei Mazowieckich, oraz zmieni się rozkład jazdy linii S2. W związku z powyższym likwidacji ulega linia zastępcza ZS2. Ostatnim dniem kursowania tej linii będzie 23.08.2019r.

***

W związku z kolejnym etapem prac modernizacyjnych na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Rembertów od 3 sierpnia do 23 sierpnia 2019 nastąpi zmiana organizacji ruchu pociągów na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Rembertów – Sulejówek Miłosna.

Część pociągów SKM linii S2 kursować będzie tylko do/ze stacji Warszawa Wschodnia. Liczba pociągów KM linii R2 na tym odcinku zostanie nieznacznie ograniczona. W godzinach porannego szczytu większość pociągów jadących w kierunku Zielonki/Sulejówka-Miłosny nie zatrzyma się na stacji Warszawa Rembertów, a w godzinach popołudniowego szczytu większość pociągów jadących w kierunku Warszawy Wschodniej nie zatrzyma się na stacji Warszawa Rembertów.

Zmianie ulegnie rozkład jazdy linii ZS2. Zawieszone zostaną kursy skrócone PKP Rembertów – Wiatraczna/Dw. Wschodni.

***

W związku z pracami modernizacyjnymi na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Rembertów od 15 lipca do 31 sierpnia 2019 nastąpią znaczne ograniczenia w ruchu kolejowym na odcinku WARSZAWA WSCHODNIA – WARSZAWA REMBERTÓW – SULEJÓWEK MIŁOSNA.

Większość pociągów SKM linii S2 kursować będzie tylko do/ze stacji Warszawa Wschodnia. Liczba pociągów KM linii R2 na tym odcinku zostanie ograniczona. Część pociągów nie zatrzyma się na stacji WARSZAWA REMBERTÓW.

W związku z powyższym uruchomiona zostanie autobusowa linia zastępcza ZS2, kursująca w 1 i 2 strefie na trasie:

ZS2: DW. WSCHODNI /LUBELSKA/ – Bliska – Żupnicza – Chodakowska – Mińska – Stanisławowska – Dwernickiego – Wiatraczna – Grochowska – Płowiecka – Marsa – Cyrulików – Okuniewska – Piłsudskiego – Dworcowa- Krasińskiego – (powrót: 3 Maja – Głowackiego – Krasińskiego) Staszica – Bema – Kraszewskiego – Narutowicza (powrót: Narutowicza – Bema) – SULEJÓWEK MIŁOSNA-POMNIK.
Kursy skrócone:

WIATRACZNA
– Grochowska – Płowiecka – Marsa – PKP REMBERTÓW
oraz

DW. WSCHODNI /LUBELSKA/
– Bliska – Żupnicza – Chodakowska – Mińska – Stanisławowska – Dwernickiego – Wiatraczna – Grochowska – Płowiecka – Marsa – PKP REMBERTÓW

Uwaga! Autobusy linii ZS2 zatrzymują się tylko na wybranych przystankach (zasadniczo przy stacjach kolejowych objętych ograniczeniami ruchu kolejowego oraz na przystankach węzłowych).

Autobusy linii ZS2 nie zatrzymują się w rejonie stacji kolejowej WARSZAWA WOLA GRZYBOWSKA (obsługiwanej autobusami linii 173 i 514 w ul. Armii Krajowej).

Zmiany przystankowe.

Wznowione zostaje funkcjonowanie następujących przystanków:

 • PKP REMBERTÓW 04  – przy ul. Cyrulików, za skrzyżowaniem z ul. Marsa – w kierunku al. Chruściela „Montera” (po północnej stronie linii kolejowej);
 • PKP WESOŁA 03 – w zatoce przystankowej przy ul. Okuniewskiej, za skrzyżowaniem z ul. 1. Praskiego Pułku – w kierunku ul. Cyrulików;
 • PKP WESOŁA 04 – w zatoce przystankowej przy ul. Okuniewskiej, za skrzyżowaniem z ul. 1. Praskiego Pułku – w kierunku Sulejówka;

Przystanki graniczne granicy stref biletowych: PKP WESOŁA 03 i 04.

Honorowanie biletów.

Bilety ZTM (wszystkich rodzajów, z uwzględnieniem stref biletowych) będą honorowane w pociągach KM na odcinku Warszawa Zachodnia – Sulejówek-Miłosna (w obu kierunkach)

Pasażerowie z biletami „kartonikowymi” ZTM, które nie zostały wcześniej skasowane, są obowiązani do ich skasowania przez trwałe napisanie na ich odwrocie daty i godziny rozpoczęcia przejazdu w formacie 24-godzinnym, czyli np.  06.07. godz. 06:55, a posiadacze biletów zakodowanych na WKM muszą je uprzednio aktywować.

Bilety KM (wszystkich rodzajów do odpowiednich stacji, strefowe oraz sieciowe) będą honorowane:

 • w pociągach SKM linii S2 na odcinku Warszawa Zachodnia – Sulejówek Miłosna (w obu kierunkach),
 • w uruchamianych przez ZTM autobusach (na wskazanych odcinkach):
  • 123 (Dw. Wschodni – Pl. Szembeka przez Wiatraczną),
  • 143 (GUS – Rembertów Kolonia),
  • 173 (Dw. Wschodni – Stara Miłosna),
  • 183 (Wiatraczna – Zielona),
  • 198 (PKP Wesoła – Stara Miłosna),
  • 514 (Metro Politechnika – Wola Grzybowska)
  • oraz w autobusach i tramwajach na odcinkach pokrywających się z trasami powyższych linii,
 • w autobusach i tramwajach obsługujących ciągi:
  • Pl. Zawiszy – Al. Jerozolimskie – Aleja i Most Poniatowskiego – Al. Waszyngtona – Wiatraczna – Gocławek – Płowiecka;
  • Dw. Wschodni – Rondo Waszyngtona
  • Dw. Wschodni – Wiatraczna.

Przepraszamy za utrudnienia.


Inne zmiany dla linii: